idm video indirme sorununun çözümü

idm video indirme sorununun çözümü %100
internet download manager video indirme sorunu nun birçok nedeni olabilir bunları liste halinde göreceğiz.

idm video indirme butonu çıkmıyor , idm video yakalama sorunu , idm indirme işareti çıkmıyor gibi sorunları googlede sürekli aradığınızı bildiğim için böyle bir çözüm makalesi yazmaya karar verdim. daha fazla uzatmadan sorunun çözümlerine geçelim.

idm video indirme sorununun çözümü

 

1 – İdm programınızın güncelliği

idm programı sürekli olarak güncelleniyor. ve sorununuz bundan kaynaklanması muhtemel.

bu sorunu çözmek oldukça basit. programın arayüzüne girerek daha basit deyişle programı açarak yardım menüsünden güncellemeleri denetle butonuna basarak programınızı güncellemeniz yeterli.

 

idm video indirme sorununun çözümü

2 – Kullandığınız tarayıcıya idm eklentisini eklemeniz

bu işlemi yapmak için internet download manager programının yüklü olduğu dizine gidiniz ( örn: C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager ) yüklü olduğu dizini bulmanın kolay yolu: programın simgesine sağ tıkla>özellikler>dosya konumunu aç. dizine girdikten sonra IDMGCExt.crx isimli dosyayı bulun ve kullandığınız tarayıcının uzantılar sayfasını açıp IDMGCExt.crx isimli dosyayı buraya sürükleyip bırakın ardından uzantılara ekle butonuna basın.

idm video indirme sorununun çözümü

 

 

3 – IDM Integration Module ayarları

kullandığınız  tarayıcının uzantılar bölümüne girerek IDM Integration Module ünü bulun. yanında gizli modda izin ver ve dosya url’lerine erişime izin ver yazıyor. orda dosya url’lerine erişime izin ver in yanındaki kutucuğa tıklayarak tik atın. gizli pencerede açtığınız videoları da yakalamasını istiyorsanız gizli modda izin ver in yanındaki kutuya da basarak tik işareti koyun.

idm video indirme sorununun çözümü

 

4 – Tarayıcınızın idm de videoları yakalama listesinde olmaması

bu sorunu ortadan kaldırmak için şu adımları yapacaksınız.

programı açın>seçeneklere tıklayın ve aşağıdaki tarayıcılardan indirmeleri yakala listesindeki tarayıcıların içinden kullandığınız tarayıcıları aktif edin ve tamam tuşuna basın.

idm video indirme sorununun çözümü

5 – İnternet download manager tuşları

indireceğiniz video veya dosyanın yakalanamadığı durumlarda bu tuşlar bölümü ortaya el atıyor. programı açın>seçenekler>tuşlar bölümüne girin. Aşağıdaki tuş(lar)ı IDM ile herhangi bir bağlantıyı indirmeye başlamak için kullanın yanındaki butonu tik leyin ve hemen aşağısındaki tuş kutucuklarından ınsert tuşunun yanındaki kutucuğu tik leyin arından tamam tuşuna basın. eğer video veya dosya program tarafından yakalanmadığında ınsert tuşuna basılı tutup yakalamasını bekleyeceksiniz.
örnek vermek gerekirse youtube veya herhangi bir video indirme sitesinden video indirmeye çalıştınız ve yakalayamadı videoyu. sayfayı bir kere yeniliyorsunuz ve videonun oynatma tuşuna basıp hemen ardından ınsert tuşuna basılı tutup video yu yakalamasını bekliyorsunuz.

idm video indirme sorununun çözümü

6 – Otomatik indirmeye başlat

Programı açın>seçenekler>dosya türleri bölümünde aşağıdaki dosya türlerini indirmeye otomatik olarak başla kısmı var. bu bölümdeki uzantıları kullanıp kullanmamak size kalmıştır.
nasıl yani ? şöyleki: mesela facebook oyunlarından herhangi birine girdiyseniz oradaki müziği program algılayıp hemen indirmeye kalkışabilir. bu durumda oyunu açmanıza engel olur. onun dışında başka bir yamuğu olmaz bu bölümün.

idm video indirme sorununun çözümü

Leave a Reply